Шкільна бібліотека


Бібліотекар Митрофанова Анна Миколаївна

Бібліотека працює для вас з 10.00 до 14.00. Вихідні - субота, неділя. Останній день місяця - санітарний день

В своїй роботі шкільна бібліотека керується Законами України про освіту, про бібліотеки і бібліотечну справу, Положенням про бібліотеку загальноосвітнього навчального закладу та іншими законами та нормативно-правовими актами.

Проблема, над якою працює бібліотека: "Виховання компетентного читача".

Основною метою бібліотеки є забезпечення інформацією навчально-виховний процес.

На новий навчальний рік бібліотека становить такі завдання:

- допомагати учням оволодівати програмовими завданнями та закріплювати їх бібліотечними засобами;

- виховувати бажання самостійно розширювати обсяг знань;

- продовжувати знайомити та вчити розуміти і користуватися різноманітними джерелами інформації;

- сприяти розвитку пізнавальних інтересів, формувати читацьку зацікавленість;

- удосконалювати інформаційно-бібліотечне обслуговування читачів;

- організовувати книжкові виставки, огляди літератури, бесіди;

- здійснювати керівництво позакласним читанням учнів;

- проводити індивідуальну роботу з користувачами бібліотеки;

- розвивати художній смак і самостійність суджень;

- формувати національну свідомість, патріотичне виховання, характер;

- виховувати культуру мовлення;

- продовжувати роботу над проблемою школи:

«Компетентністна спрямованість навчально-виховного процесу та підвищення якості знань учнів в умовах реформування освіти».

В нашій бібліотеці можна:

  • взяти цікаву книгу
  • розповісти про книгу, яка сподобалась
  • взяти участь у конкурсах та заходах, які проводить бібліотека
  • підготувати доклад, повідомлення або презентацію
  • подарувати бібліотеці книгу
  • почитати журнали та енциклопедії
  • просто зробити уроки

Користувачами бібліотеки є не тільки учні, а й всі вчителі нашої школи і навіть деякі батьки наших учнів.
В бібліотеці вони можуть отримати консультацію щодо пошуку та вибору джерел інформації, можливість роботи з інформаційними ресурсами бібліотеки.

З грудня - Міжнародний день людей з особливими потребами. В цей день весь світ віддає шану мужнім людям, які незважаючи на фізичні обмеження, знаходять в собі сили гідно жити, працювати, дихати на повні груди... Неймовірна жага до життя та добрі серця допомагають їм досягати певних висот, бо живуть під девізом «Дивіться на нас як на рівних. Ми такі ж як і ви!"

Сиджу в колясці, так собі сиджу.

Проходять люди, поглядають косо.

А що я їм у відповідь скажу?

Для них мій голос зовсім безголосий.

Усі здорові, ну а я - такий.

Інакше жити між людей не можу.

Але мій дух незламний і палкий 

-У ньому сила невичерпна, Божа... 

                                                                            Юрій Тітов

Всесвітній день боротьби зі СНІДом вперше відзначався 1 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я, після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров'я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД.З читачами бібліотеки було проведено годину застереження " Не дай СНІДу шанс" 

Інформаційний калейдоскоп " Що таке булінг?" 

Майдан живе, і буде жити,

Народ, що волі прагне, не здолать,

Бо правду, як Дніпро, не зупинити,

Бо ми - і спів, і гнів, і мир, і рать. 

 О. Мороз

До Дня Гідності та Свободи в бібліотеці було проведено історичну годину "З історії у життя'' для учнів 5, 9 класів. Щороку листопада ми відзначаємо День Гідності та Свободи. Цього дня українці віддають шану патріотизму й мужності громадян, що стали учасниками Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013-2014 років, піднялися на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.Цій знаковій події в бібліотеці також присвячена виставка-інсталяція" Гідність не зламати ».На сторінках багатьох сучасних книг закарбовано надзвичайно важливий період України і це допомагає всім нам згадати, побачити наскільки той час був епохальним кроком до зміни свідомості української нації

Слава Україні! 

Героям Слава!

5 лютого колектив Митинецької ЗОШ І-ІІІ ст. долучився до Всесвітнього дня читання вголос і подарував своїм читачам свято слова, книги та читання. Читачі, які завітали до бібліотеки, прочитали свої улюблені твори.

5 лютого Всесвітній день читання вголос.

Починаючи з 2010 року у різних країнах світу відзначається Всесвітній день читання вголос (World Read Aloud Day). Це свято започаткував міжнародний освітній проект "LitWorld". Свято спрямоване, щоб спонукати молоде покоління до читання книжки вголос разом із другом або друзями, обговорювати зміст твору, ділитися враженнями та думками стосовно прочитаного. Воно має надихати дітей і дорослих просто більше читати і спілкуватися між собою.

Українська антарктична станція «Академік Вернадський» святкує ювілей 06.02.2021

6 лютого 2021 року - 25 років від дня заснування української антарктичної станції «Академік Вернадський».

6 лютого 1996 року відбулась передача британської антарктичної станції «Фарадей» Україні. Над станцією було піднято український прапор та присвоєно нове ім'я - «Академік Вернадський». Відтоді Національний антарктичний науковий центр щороку відправляє на станцію наукові експедиції. Наразі там перебуває 25-та ювілейна експедиція.

Варто зауважити, що українські вчені завжди брали активну участь у науково-дослідницькій праці з вивчення Південного полюса Землі. Але після розвалу Союзу Росія оголосила себе правонаступницею володіння антарктичними станціями колишнього СРСР і категорично відмовила Україні в передачі навіть однієї з них.

Читайте також: Цікаві факти про українську антарктичну станцію "Академік Вернадський"

15 лютого, понеділок

День пам'яті воїнів - інтернаціоналістів

Найгостріший спосіб або спроба вирішення виникаючих протиріч у поглядах, інтересах або цілях наших спільних взаємин може викликати конфлікт. І добре, коли цей конфлікт можна вирішити мирним, дипломатичним шляхом. Коли це перестає бути можливим, більш того, ситуація стає вкрай загрозливою для обох сторін, виникає необхідність силового рішення проблеми. Це на жаль властиво як для простих людських взаємин, так і для відносин між цілими спільнотами, державами.

Як і окремо взята людина, устрій держави не відрізняється. У будь-якої держави є свій напрямок, свій світогляд, свої сили, коло друзів і критиків, ряд доступних ресурсів, які вона спрямовує на ті чи інші потреби. У кожної держави є своя армія, яка переважно використовується для захисту цього суспільства від небажаних загроз, в слідстві яких може виникнути важка або невиправна шкода державності, або її народу. Але як бути, коли держава, з тих чи інших причин, обмежена в силах і засобах, а конфліктна ситуація розпалюється з загрозливою силою? У слав'ян існує одна мудрість, яка на російський мові звучить так: «не имей 100 рублей, а имей 100 друзей». Ця мудрість не виникла з вуст поетів чи прозаїків. Це просте народне спостереження. Багато хто з нас, з нагоди, активно використовують цю мудрість, так як допомога друзів може виявитися досить до речі, особливо в тих випадках, коли нам може загрожувати реальна фізична небезпека. Так і держави між собою іноді вдаються до допомоги своїх небайдужих сусідів, товаришів або відвертих друзів.

Тих, хто на практиці реалізує цю допомогу, називають воїнами-інтернаціоналістами. Вони, з честю і доблестю своїх батьків і дідів, без перебільшення героїчно стають в самий центр виниклої гарячої точки і гідно намагаються утримати або погасити конфліктну ситуацію, яку на даний момент вирішити по іншому немає ніякої можливості. У сучасному світі це звичайна практика.

Так було і в часи Великого суспільного утворення - Радянського Союзу, в яке входило 15-ть республік і яке займало 1/6 частину суші. Радянський Союз брав участь у багатьох військових конфліктах. Один з останніх, був конфлікт в Афганістані. Останню колону радянських військ з Афганістану було виведено 15-го лютого 1989-го року. Участь держави в цьому військовому конфлікті коштувало нам життя більше чотирнадцяти тисяч наших солдатів і офіцерів, здоров'я десятків тисяч військових. Будь-яка війна, як жорно ламає життя безлічі людей. Це жорстока правда.

Поділяючи всю біль з тими, хто втратив на цій війні своїх рідних і близьких, дітей і чоловіків, віддаючи данину поваги всім учасникам подібних подій, офіційно на законодавчому рівні в деяких суверенних державах, утворених після розпаду СРСР, за даними проекту DilovaMova.com, були встановлені відповідні пам'ятні дні. У Російській Федерації - це «День пам'яті про росіян, які виконували службовий обов'язок за межами Вітчизни», який прийнятий на підставі Федерального закону від 29-го листопада 2010-го року № 320-ФЗ і відзначається 15-го лютого. В Україні - це «День вшанування учасніків бойових Дій на теріторії інших держав», який встановлений Указом Президента незалежної України № 180/2004 від 11-го лютого 2004-го року і також щорічно відзначається 15-го лютого. Разом з Росією і Україною цей пам'ятний день відзначається і в Білорусії, де станом на 2010-й рік проживало близько 30-ти тисяч ветеранів-афганців.

Не варто забувати, що радянськими військами в Афганістані було знищено близько мільйона жителів цієї країни, а саму державу в економічному і соціальному розвитку було відкинуто на багато десятиліть назад.

20 лютого згідно із указом Президента України №69/2015 "Про вшанування подвигу учасників революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні" відзначається День Героїв Небесної Сотні. В бібліотеці створено куточок пам'яті «Небесна сотня. Герої не вмирають ».

Вшановуючи пам'ять Героїв України, учні школи долучились до української акції «Тихі ангели»власноруч зробивши паперових ангелів , яких ми розвісили на деревах, як символ чистоти помислів і самопожертви героїв Революції Гідності.

21 лютого - День рідної мови.

Мова - найбільший скарб будь-якого народу. Тисячоліттями, віками, роками плекала її земля предків, передавала з покоління в покоління, вкладаючи дедалі більше народну душу і водночас формуючи її. Досвід людства упродовж тисячоліть переконливо доводить, що занепад мови - це зникнення нації. Якщо ж мова стає необхідною і вживається насамперед національною елітою - сильною і високорозвиненою стає нація і держава.

В бібліотеці створено виставку літератури «Мово рідна, слово рідне». З учнями 5-6 класів проведено конкурс знавців рідної мови.

25 лютого 150-років від дня народження Лесі Українки. В бібліотеці створена літературна виставка - персоналія « Горить зоря її поезії над краєм».

А також користувачам юнацького віку пропонувалося відповісти на запитання експрес-вікторини про життя та творчість поетеси, щоб перевірити свої знання. Вікторину бібліотекар доповнила літературним повідомленням «Дещо з невідомого про Лесю Українку.» Спадщина Лесі Українки - це багатюще джерело краси і творчого духу народу, з якого черпати усім живущим і прийдешнім поколінням наснагу для життя і праці.

9 березня для учнів 2-4 класів бібліотекар Митинецької ЗОШ І-ІІІ ст. Біленко Т.М. провела виховний захід «Ти завжди в серцях людей, Тарасе!». Учні прослухали бібліографічні відомості Кобзаря. Позмагалися у конкурсі на краще читання вірша напам'ять. По завершенню кращих читачів було нагороджено грамотами.

    В нашій школі з 29 березня по 2 квітня відбувся традиційний Всеукраїнський тиждень дитячого читання «Книжки читай - успіху досягай». Головною метою Тижня дитячої книги, що пройшов під девізом «Книжковий дім - чудовий дім, завжди для всіх відкритий він», було залучення учнів 1-4 класів до читання, підвищення рівня їх читацької активності. Тиждень дитячого читання видався цікавим та насиченим: діти із задоволенням приймали участь у різноманітних вікторинах, іграх, конкурсі малюнків «Ілюстрація до улюбленої книги». 

        2 квітня з учнями 2-4 класів був проведений виховний захід на тему «Чарівний світ казок». Активні учасники заходу були нагороджені грамотами та цінними подарунками.

У Митинецькій ЗОШ І-ІІІ ст. бібліотекарем Біленко Т.М. для учнів 1-4 класів була проведена бесіда "Мужність і біль Чорнобиля".

По завершенні бесіди була запалена свічка в пам'ять про загиблих від наслідків аварії на атомній електростанції і хвилиною мовчання всі учасники вшанували їх пам'ять.

с. Митинці, Красилівський район, Хмельницька область
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати